Atrakcje

Planując wycieczkę nad morze często zastanawiamy się, co można zwiedzić w Gdańsku i co warto tu zobaczyć. Interesują nas ciekawe miejsca nad morzem dla dzieci i młodzieży, które urozmaiciłyby rodzinne wakacje lub wycieczkę. Jednym z takich miejsc jest z pewnością Baszta Tajemnic, w której na najmłodszych czeka moc atrakcji.

Gdańsk: Atrakcje dla Dzieci w Baszcie Tajemnic

Baszta Tajemnic to zespół niecodziennych atrakcji turystycznych, w ramach których możecie:
  • odwiedzić Gabinet Figur Woskowych i wziąć udział w Warsztatach Tworzenia Figur Woskowych,
  • wziąć udział w interaktywnym spacerze Przygoda Piratów i poszukiwaniach Pirackiego Skarbu,
  • odwiedzić Dom Strachu (atrakcja rekomendowana dla uczestników powyżej 12. roku życia),
  • wziąć udział w seansie wirtualnej rzeczywistości w jednym z najnowocześniejszych Kin VR/3D w okolicy,
  • wspiąć się na Taras Widokowy i podziwiać panoramę Starego Miasta z lotu ptaka.
figura woskowa harry potter

Gdańsk: Atrakcje Turystyczne na Niepogodę

Ciekawe miejsca nad morzem to przede wszystkim atrakcje na świeżym powietrzu. Są one w dużej mierze uzależnione od pogody, która lubi płatać nam figle. Odwiedzając Gdańsk warto wiedzieć, które atrakcje dla młodzieży i dzieci są czynne niezależnie od warunków atmosferycznych. Zespół atrakcji Baszty Tajemnic, za wyjątkiem Tarasu Widokowego, odbywa się we wnętrzach szesnastowiecznej Baszty nazywanej potocznie Stągwią. Zimą jesteśmy chronieni przed zimnem i deszczem, w lecie znajdziemy tu wytchnienie od upałów. A to wszystko, przy akompaniamencie naprawdę świetnej zabawy!

Baszta tajemnic gdańsk

Gdańsk: Atrakcje Turystyczne dla Turystów Indywidualnych i Grup Zorganizowanych

Z unikalnej oferty Baszty Tajemnic mogą skorzystać zarówno turyści indywidualni, jak i grupy zorganizowane. Nasza Baszta gościła już grupy dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Najmłodsi mają tu okazję zapoznać się z wizerunkami sławnych osób – osobistości ze świata polityki, nauki, sztuki i rozrywki, a także swoimi ulubionymi bohaterami z książek i filmów. Czekają na nich m.in. Pinokio i Jack Sparrow. Zachęcamy również do wzięcia udziału w Pirackiej Przygodzie i poszukiwań skarbów, do których prowadzi zdradliwy Tunel Luster. Przysłowiową kropką nad „i” naszych atrakcji jest wirtualna rzeczywistość. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze możemy zaprosić wszystkich na projekcje angażujące wszystkie zmysły.
Baszta tajemnic gdańsk

Muzeum Figur Woskowych

4.5 stars - based on 23 reviews