Figury Woskowe

Możliwość stanięcia oko w oko z naturalnego rozmiaru figurą woskową to często jedyna okazja, aby zobaczyć swojego idola, sławną osobę z przeszłości lub ulubionego bohatera książki. Działający w Baszcie Tajemnic Gabinet Figur Woskowych to wyjątkowe miejsce. Dwie kondygnacje historycznej budowli zajmuje wystawa, na której mamy okazję spotkać m.in. Prezydenta Lecha Wałęsę, Jana Pawła II, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Włodymira Żeleńskiego a także Alberta Einsteina i wiele innych osobistości ze świata nauki, polityki, sztuki i kina. Naszą wystawę zaszczyciła nawet słynna Marilyn Monroe i niepoprawny Jaś Fasola.

Wzorem Madam Tussaud naszych bohaterów prezentujemy w kontekście rekwizytów, które zazwyczaj im towarzyszą lub są elementami charakterystycznymi dla ich profesji. Ta forma prezentacji jest szczególnie wartościowa dla naszych najmłodszych Gości. W ten sposób dzieci nie tylko dowiadują się jak wyglądają lub wyglądały poszczególne osobistości, ale z łatwością zapamiętują ich wizerunek.

Szkolenie z tworzenia figur woskowych

Proces tworzenia figur woskowych jest niezwykle złożony i trudny, a jednocześnie bardzo satysfakcjonujący. Plastyczne właściwości wosku pozwalają na formowanie dokładnych rysów twarzy i szczegółowe odzwierciedlenie postaci. W celu zapewnienia realizmu prezentacji figury woskowe zazwyczaj przedstawiają osoby naturalnej wielkości. Dzięki temu możemy stanąć ramę w ramię ze sławnym Piratem z Karaibów lub swoim ulubionym piosenkarzem, a to dopiero początek przygody… Jeśli interesuje Cię jak powstają figury woskowe. Gdańsk to miejsce, w którym możesz znaleźć odpowiedź na to pytanie. Gabinet Figur Woskowych w Gdańskiej Baszcie Tajemnic oferuje nie tylko możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze sławną postacią ze świata polityki, nauki, sztuki i kina, ale również warsztaty, podczas których możesz zobaczyć jak powstają figury z wosku i przekonać się, ze ich wykonanie wcale nie jest takie proste. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach zachęcamy do zapisów telefonicznych lub bezpośrednio w Gabinecie Figur Woskowych
Figura woskowa Brad Pitt
Zdjęcie figury woskowej Jana Pawła 2

Muzeum Figur Woskowych

4.5 stars - based on 23 reviews