Gdańsk Muzą Muzyków

W Gdańsku można było już usłyszeć na przykład Jenifer Lopez, Lady Gagę, Bon Jovi, Iron Maiden, jak i Stinga i Justina Timberlake’a. Niestety Michael Jackson podczas swoich dwóch wizyt w Polsce w latach ’90 nie dotarł ze swoimi koncertami na pomorze, ale gdyby losy potoczyły się inaczej, kto to wie…

Dla fanów muzyki i imprez masowych od 2002 roku na lotnisku w Kosakowie odbywa się sławny już festiwal Opener’er, który przyciągnął już tyle gwiazd z najróżniejszych gatunków muzycznych, że nie potrafilibyśmy ich tu przytoczyć. Spróbujemy choć kilka, najbardziej „głośnych” pseudonimów, a resztę można sobie wyobrazić: Rihanna, Maneskin, The Chemical Brothers.

W Trójmieście zawsze można było spotkać wiele dźwięków i barw muzycznych. Nic dziwnego, że to stąd pochodzą tak ciekawe osobistości i zespoły związane z muzyką jak Agnieszka Chylińska, Leszek Możdżer czy Krzysztof Skiba, Hania Rani, Mikołaj Trzaska czy Tomasz „Lipa” Lipnicki. I, mimo że, niektórzy muzycy nie pochodzą stąd, to Trójmiejski klimat przyciąga ich w nasze strony i sprawia, że się zakochują i zostają. Dlatego możecie spotkać na ulicy Sarsę, Julię Pietrcuhę czy L.U.C.’a.

Warto pamiętać, że muzyka w Gdańsku ma często dźwięk „Blaszanego bębenka”, którego warto posłuchać i obejrzeć, by dowiedzieć się jakie historie niesie to miasto.

Muzeum Figur Woskowych

4.5 stars - based on 23 reviews