O Nas

Nowo uruchomiona Baszta Tajemnic to jedyne miejsce o takim charakterze i z takimi atrakcjami w całym Trójmieście. Historyczny budynek, nazywany Basztą Stągiewną, powstał w XVI wieku do celów obronnych. Kilka wieków później otrzymał zupełnie nowe życie otwierając się na gości. Lista dostępnych atrakcji i możliwości kusi nie tylko turystów, ale także mieszkańców. Nietuzinkowa aranżacja łączy zastałą przestrzeń historyczną z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Już od wejścia można poczuć przedsmak przygody czekającej na dwóch piętrach. Wszystko za sprawą doskonale przygotowanych figur woskowych światowych sław i bohaterów, ale też nowoczesnych sprzętów otwierających drzwi do wirtualnego świata.

Wystawa Figur Woskowych

Na dwóch piętrach mieści się wystawa Figur Woskowych znanych czołowych postaci z Gdańska i Polski. Spotkamy tam m. in. Prezydenta Lecha Wałęsę, Jana Pawła II, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Heveliusza i wiele innych postaci ze świata polityki, monarchii, kina muzyki, sztuki i nauki. Cała wystawa opatrzona jest historią Gdańska podaną w ciekawy sposób razem z efektami audiowizualnymi i dźwiękowymi.

Bardzo ciekawą atrakcję stanowią również warsztaty pokazujące, jak od początku do końca tworzy się figury woskowe.

figura woskowa harry potter

Wirtualna Rzeczywistość

Wirtualna Rzeczywistość to kino, które dostarcza rozrywkę najnowszej generacji. Oprócz wyświetlania trójwymiarowego obrazu oferuje dodatkowe wrażenia podczas oglądania filmu. Widz czuje bryzę wody, powiew powietrza, dotyk na plecach i w fotelu, wibracje oraz ruch. Doznania potęguje system nagłośnienia. Dodatkowe efekty zawdzięczamy zaawansowanym technicznie fotelom.

Tu trzeba być i to przeżyć, ponieważ trudno to sobie wyobrazić!

Muzeum Figur Woskowych

4.5 stars - based on 23 reviews