dom strachu

Wciągające Atrakcje w Trójmieście: Przygoda w Muzeum Figur Woskowych

Gdańsk, Sopot i Gdynia to nadmorskie miasta, które większości z nas kojarzą się przede wszystkim z szumem morza, rozległymi plażami i miejscami bogatymi w atrakcje. Trójmiasto, które bardzo często stanowi kierunek wyjazdów wakacyjnych ma jednak do zaoferowania znacznie więcej, niż mogłoby się nam wydawać.

Oprócz podziwiania oczywistych zabytków i architektury znajdzie się także coś dla miłośników innych, bardziej unikalnych form rozrywki. Osoby lubiące ekstremalne przeżycia, chcące poczuć dreszczyk emocji jak i również rodziny z dziećmi, z całą pewnością znajdą coś dla siebie.

Najlepsze atrakcje dla dzieci — Trójmiasto

figura woskowa spidermana

Wyjazd na wakacje z pełnymi energii pociechami, może stanowić nie lada wyzwanie. Muzeum Figur Woskowych jest bardzo ciekawą i niebanalną atrakcją, z której z pewnością wyjdą zadowoleni zarówno rodzice, jak i ich maluchy.

W czasie gdy rodzice będą mieli okazje podziwiać sylwetki takich osobistości jak Lech Wałęsa czy prezydent Lech Kaczyński, najmłodsi również będą mieli możliwość w przystępny dla nich sposób zapoznać się z ich wizerunkami i historią. W muzeum znajduje się wiele innych figur woskowych przedstawiających sławne postaci ze świata nauki, polityki, sztuki i kina. Wystawa jest również doskonałym rozwiązaniem na to, by najmłodsi poznali historię miasta Gdańsk w bardzo interesujący i przystępny sposób.

Atrakcje dla dorosłych – Trójmiasto

Jeśli uważasz, że samo podziwianie figur woskowych nie jest dla Ciebie wystarczające, nie musisz się martwić. Inną atrakcją, jaką Baszta Tajemnic ma w swojej ofercie, jest szkolenie z procesu tworzenia figur woskowych. Podczas warsztatów uczestnicy są w stanie przekonać się na własnej skórze, jak trudnym i żmudnym procesem jest wytwarzanie figur z wosku. Uczestnicy zostają zapoznani jak krok po kroku, od zdjęcia sławnej osoby tworzy się ostateczna postać wykonana z wosku.

Po całym dniu atrakcji, w ramach chwili wytchnienia warto odwiedzić taras widokowy Baszty Tajemnic, który znajduje się w wieży obronnej zwaną Stągwią Mleczną. Panorama Gdańska, jaką możemy podziwić z tarasu, spodoba się z pewnością osobom w każdym wieku. Odległy horyzont i widoki, jakie możemy doświadczyć, sprawiają, że Baszta jest fantastycznym miejscem do sfotografowania pięknych ujęć Bałtyku.

Co ciekawego oferuje nastolatkom Trójmiasto? - atrakcje dla młodzieży

dom strachu

Dom Strachu

Dla nieco starszych osób, oprócz przygody w muzeum proponujemy również wybranie się na spacer po Domu Strachu. Jeśli z zapartym tchem oglądasz wszystkie najnowsze horrory, a także lubisz czuć dreszczyk emocji, ta atrakcja jest z pewnością dla ciebie. Oprócz typowych duchów i upiorów, na całokształt doznań dodatkowo wpływa lokalizacja, jaką stanowi wieża obronna z XVI wieku. Klimat bramy z elementami architektury gotyckiej dodatkowo kreuje niebywałe i potęgujące strach wrażenia

Wirtualna rzeczywistość

Współczesny rozwój technologii pozwala na uzyskanie doznań, które nie byłyby dla większości ludzi osiągalne w realnym życiu. Technologia VR daje nam możliwość doświadczenia nierealnej rzeczywistości na wyciągnięcie ręki. Dzięki dużej ilości projekcji, jaką dysponuje salon, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Poprzez wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości i projekcji o charakterze popularnonaukowym, możemy poszerzyć swoją wiedzę np. poprzez podróże w kosmosie.

figura woskowa Jack Sparrow

Piracka Przygoda

Fanów morskich przygód z pewnością porwie nasz Statek Piracki, na którym jest możliwość spotkania najsłynniejszego w dziejach pirata – Jack’a Sparrow’a. Duża ilość efektów specjalnych pozwoli na zanurzenie się w pełni w nadmorskiej przygodzie i zafunduje nam niesamowite wrażenia. Jeśli zdecydujesz wejść na pokład statku, z pewnością nie zaznasz tu nudy.

Tworzenie wakacyjnych wspomnień

Rozmaite atrakcje dla dzieci w Trójmieście przyniosą dużo radości zarówno młodszym jak i starszym. Przygoda w Muzeum Figur Woskowych to niespotykane na co dzień przeżycie, które na pewno zostawi wspaniałe wspomnienia i chęć do dzielnia się nimi z innymi.

Zarówno muzeum jak i inne atrakcje z pewnością powinny się znaleźć w Twoim planie nadmorskiej wycieczki. W końcu nie zawsze mamy okazję oprócz świetnej zabawy i edukacji zdobyć również pamiątkowe zdjęcie z figurą swojego idola.

Muzeum Figur Woskowych

4.5 stars - based on 23 reviews