Baszta tajemnic gdańsk

Co warto zwiedzić w Gdańsku? Miejsca, które warto zobaczyć!

Zastanawiasz się co warto zobaczyć w Gdańsku? Trójmiasto, jak i sam Gdańsk obfitują w liczne atrakcje. Turyści mogą się wybrać na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach i historii, wieczorną wycieczkę kajakową lub rejs katamaranem po Motławie. Na miłośników pieszych spacerów czekają ciekawe miejsca nad morzem, jak i w ścisłym centrum miasta. A jakie ciekawe miejsca w Gdańsku znajdziemy dla młodzieży?

Ciekawe miejsca w Gdańsku dla młodzieży to przede wszystkim atrakcje nieoczywiste, a więc miejsca, które przyciągają nie tyle ze względu na swoją historię czy zabytkową architekturę, ale ze względu na wrażenia i emocje, jakich dostarczają. Gdzie ich szukać?

Ciekawe miejsca Trójmiasto: Odkrywamy nieoczywiste atrakcje, które z pewnością przypadną do gustu Twojemu nastolatkowi!

Odwiedzając Gdańsk zastanawiamy się nad tym, co warto zobaczyć i zwiedzić. Interesują nas przede wszystkim historyczne miejsca i zabytki, a także malownicze krajobrazy. Nasze dzieci nie zawsze podzielają nasze zainteresowania i entuzjazm. W ich słowniku atrakcje mają zupełnie inne znaczenie, a co za tym idzie należy ich szukać w zupełnie innych miejscach.

Jednym z nich jest Baszta Tajemnic. Baszta Tajemnic to zespół niebanalnych atrakcji turystycznych, który powstał na trzech kondygnacjach Stągwi, większej z baszt tworzących symbol Gdańskiej Starówki – Bramę Stągiewną. Oryginalna lokalizacja w połączeniu z charakterem dostępnych atrakcji sprawia, że Baszta jest doskonałym wyborem dla całej rodziny. Podczas gdy Ty obcujesz z historią i zabytkami architektury, Twoje dzieci gromadzą nowe doświadczenia i zwiedzają na własny sposób.

Muzeum Figur Woskowych

Figura woskowa Jaś fasola

Jedną z atrakcji kryjących się wewnątrz Baszty jest Muzeum Figur Woskowych. Czekają tu na Was podobizny znanych postaci historycznych, polityków, ikon pop kultury i bohaterów filmowych. Wzorem Madam Tussaud naszych bohaterów prezentujemy wraz rekwizytami, które są dla nich charakterystyczne.

To doskonała okazja do tego, aby zobaczyć jak wyglądają lub wyglądały osoby, które wpłynęły na naszą historię i kulturę. Na tym jednak wizyta w muzeum się nie kończy. W Baszcie macie unikalną szansę na zapoznanie się z procesem tworzenia figur woskowych i znalezienie odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Piracka przygoda

Piracka Przygoda to kolejna atrakcja w Baszcie Tajemnic, której uruchomienie wyniosło ciekawe miejsca w Trójmieście na nowy poziom. Piracki Statek to przygoda dla całej rodziny. Atrakcja jest połączona z szeregiem efektów specjalnych, które budują klimat i napięcie. Znajdziecie tu również całe mnóstwo przeróżnych rekwizytów związanych z żeglarstwem, Bracią Piracką i ich łupieżczą działalnością. Spacer po Pirackim Statku pełnym niespodzianek wieńczą poszukiwania skarbu. Czy odważysz się wyciągnąć rękę po pirackie złoto?

Atrakcja doskonale wpisuje się w klimat nadmorskiego odpoczynku. Jej twórcy bardzo się postarali, żeby znalezienie pirackiego skarbu nie było wcale proste, a zabawa dostarczała uczestnikom wielu wrażeń.

figura woskowa Jack Sparrow

Dom strachu

dom strachu

Lubisz się bać? Twój nastolatek z pewnością nie pogardzi lekkim dreszczykiem… W Domu Strachów czekają na Was unikalne scenografie, oryginalne artefakty i wyjątkowe efekty audiowizualne, dzięki którym lekko upiorny spacer staje się czymś naprawdę, ale to naprawdę strasznym.

Gdańsk - Co warto zobaczyć? Co spodoba się młodzieży?

Planując urlop nad morzem lub city break z nastolatkiem z pewnością warto odwiedzić Basztę Tajemnic i dać się porwać w świat Pirackiej Przygody lub Domu Strachów. Przy okazji zawsze możecie zobaczyć panoramę miasta z punktu widokowego znajdującego się na szczycie wieży.

Na zwiedzenie wszystkich atrakcji oferowanych w Baszcie Tajemnic zarezerwujcie sobie co najmniej kilka godzin. Wszystkie atrakcje znajdują się pod dachem, dlatego możecie z nich korzystać niezależnie do kaprysów aury. Wizyta w Baszcie to doskonały sposób na deszczowy dzień, jak również okazja do ukrycia się przed letnimi upałami w chłodnych wnętrzach szesnastowiecznej wieży.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzeum Figur Woskowych

4.5 stars - based on 23 reviews